FK Kolomna
Info
Game plan
Record 2. Division B 2024
Matches | Wins | Draws | Losses | ø pts | Goals | ø spectators | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Home record | 4 | - | 2 | 2 | 0.50 | 4:8 | 247 |
Away record | 5 | - | 2 | 3 | 0.40 | 4:11 | 918 |
Overall balance | 9 | - | 4 | 5 | 0.44 | 8:19 | 620 |
2. Division B
Matchday | Date | Time | Venue | Ranking | Opponent | System of play | Attendance | Result | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Sun Apr 7, 2024 | 1:00 PM | A | Zenit Penza | ? | 230 | 3:1 | ||
2 | Sun Apr 14, 2024 | 1:00 PM | H | Arsenal-2 Tula | ? | 366 | 0:2 | ||
3 | Sun Apr 21, 2024 | 7:00 AM | A | Sakhalin | ? | 120 | 1:0 | ||
5 | Sun May 5, 2024 | 2:00 PM | H | Kosmos Dolgopr. | ? | 221 | 1:3 | ||
6 | Sun May 12, 2024 | 1:00 PM | A | FK Ryazan | ? | 150 | 4:0 | ||
7 | Sun May 19, 2024 | 3:00 PM | H | Salyut Belgorod | ? | 206 | 0:0 | ||
8 | Sun May 26, 2024 | 2:00 PM | A | Orel | ? | 3.800 | 1:1 | ||
9 | Sat Jun 1, 2024 | 4:00 PM | H | SKA Khabarovsk2 | ? | 196 | 3:3 | ||
10 | Fri Jun 7, 2024 | 5:00 PM | A | Kvant Obninsk | ? | 290 | 2:2 | ||
11 | Thu Jun 13, 2024 | Unknown | H | Strogino Moscow | -:- |
Russian Cup
Matchday | Date | Time | Venue | Ranking | Opponent | System of play | Attendance | Result | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
First Round | Wed Aug 2, 2023 | 5:00 PM | H | Kvant Obninsk | 4-2-3-1 | 283 | 0:7 |
Second League Division B Gruppe 3 (-2023)
Matchday | Date | Time | Venue | Ranking | Opponent | System of play | Attendance | Result | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Sat Jul 22, 2023 | 2:00 PM | A | (17.) | Saturn (6.) | 4-2-3-1 | 1.600 | 3:0 | |
2 | Fri Jul 28, 2023 | 5:00 PM | H | (18.) | Krasnoe Znamya (11.) | 4-2-3-1 | 197 | 0:1 | |
3 | Sun Aug 6, 2023 | 12:00 PM | A | (17.) | FK Ryazan (8.) | 4-1-4-1 | 113 | 5:2 | |
4 | Sun Aug 13, 2023 | 4:00 PM | H | (17.) | Dinamo Vlad. (3.) | 4-1-4-1 | 208 | 1:4 | |
5 | Sat Aug 19, 2023 | 12:00 PM | A | (18.) | Strogino Moscow (17.) | 4-1-4-1 | 60 | 2:2 | |
6 | Sun Aug 27, 2023 | 2:30 PM | H | (18.) | Sakhalinets M. (4.) | 4-2-3-1 | 1.300 | 1:1 | |
7 | Sun Sep 3, 2023 | 3:00 PM | A | (18.) | Arsenal-2 Tula (6.) | 5-4-1 | 112 | 2:1 | |
8 | Mon Sep 11, 2023 | 3:00 PM | H | (18.) | Spartak Tambov (5.) | 3-4-2-1 | 270 | 1:2 | |
9 | Sun Sep 17, 2023 | 2:30 PM | A | (18.) | Sakhalin (9.) | 4-1-4-1 | 161 | 0:0 | |
10 | Sat Sep 23, 2023 | 2:30 PM | H | (18.) | Peresvet (16.) | 4-1-4-1 | 175 | 1:1 | |
11 | Sun Oct 1, 2023 | 1:00 PM | A | (18.) | Composite PP (8.) | 3-5-2 | 70 | 1:0 | |
12 | Sun Oct 8, 2023 | 1:00 PM | A | (18.) | Kvant Obninsk (13.) | 5-4-1 Diamond | 105 | 2:0 | |
13 | Sat Oct 14, 2023 | 2:00 PM | H | (18.) | Zenit Penza (8.) | 5-3-2 | 104 | 2:2 | |
14 | Sun Oct 22, 2023 | 5:00 AM | A | (18.) | SKA Khabarovsk2 (9.) | 5-3-2 | 75 | 4:1 | |
15 | Sat Oct 28, 2023 | 12:00 PM | H | (18.) | Khimki 2 (12.) | 5-4-1 Diamond | 54 | 3:1 | |
16 | Sun Nov 5, 2023 | 12:00 PM | A | (17.) | FK Kaluga (1.) | 5-4-1 Diamond | 360 | 6:0 | |
17 | Sun Nov 12, 2023 | 11:00 AM | H | (17.) | Kosmos Dolgopr. (12.) | 5-4-1 Diamond | 70 | 2:4 |
Table section 2. Division B 2024
# | Club | Matches | +/- | Pts | |
---|---|---|---|---|---|
9 | FK Ryazan | 9 | 1 | 11 | |
10 | Orel | 10 | -2 | 11 | |
11 | Strogino Moscow | 9 | 0 | 9 | |
12 | Salyut Belgorod | 9 | -4 | 9 | |
13 | SKA Khabarovsk2 | 10 | -2 | 7 | |
14 | Kvant Obninsk | 9 | -15 | 5 | |
15 | Kolomna | 9 | -11 | 4 |